Niske temperature neprijatelji su našoj koži. No osim niskih temperatura, štetan faktor predstavlja i dugi boravak u zatvorenom i toplom prostoru te temperaturni šokovi, koje doživljava naše tijelo tijekom čestih naglih mijenjanja temperatura. Vani je koža izložena niskim temperaturama i hladnom vjetru, a unutra grijanju i suhom zraku. Zbog grijanja gubi vlagu te postaje beživotna, sklona crvenilu i pucanju te podložnija negativnim utjecajima niskih temperatura.
Koža je naša prva linija obrane od vanjskih faktora. Bori se održati hidrataciju u svim uvjetima, ali što kad koža preda borbu i treba joj naša pomoć? Donosimo vam nekoliko savjeta kako pravilno njegovati kožu u hladnim danima prema određenom tipu kože.
Svaka godina zahtijeva barem 2 promjene rutina njega kože lica, jer u različitim godišnjim dobima su različiti štetni utjecaji i ne odgovaraju isti proizvodi na isti način na temperaturama u minusu i temperaturama u plusu. Prije odabira pravilne njege lica, potrebno je znati svoj tip kože. Ako još uvijek ne znate koji tip kože imate, saznajte ga OVDJE uz pomoć nekoliko jednostavnih trikova.
Ono što je ljeti UV zaštita, to je zimi hidratacija!
Hladan vjetar, niske temperature i boravak u zatvorenim i grijanim prostorijama često isušuju kožu te dolazi do pojave iritacije, suhoće, perutanja, zatezanja i svrbeža kože. Bez obzira koji tip kože imate, ovo su simptomi (ili barem neki od njih) koji će zahvatiti svakoga tko na vrijeme ne krene s njegom prilagođenom hladnom razdoblju.